נכסים חיצוניים


עמוד הבית נכסים חיצוניים נכסים חיצוניים

נכסים חיצוניים

נכסים חיצוניים

בנכסים חיצוניים הכוונה לנכסים שהגיעו לאחד מבני הזוג ממקור חיצוני כגון, נכסים שהיו לבן/בת הזוג ערב הנישואין, נכסים שהגיעו לבן/בת הזוג במהלך הנישואין במתנה או בירושה.

הלכת השיתוף

לגבי בני זוג שנשאו לפני ה 1.1.74 ועל פי הפסיקה שעניינה הלכת השיתוף בנכסים הכלל הוא כי הלכת השיתוף אינה חלה באופן אוטומטי על נכסים חיצוניים. הנימוק המשפטי לכך הוא כי יש לעשות הבחנה בין נכסים אשר רוכשים בני הזוג במאמצים עצמיים במהלך תקופת הנישואין לבין נכסים שהגיעו ממקורות חיצוניים. מאידך, הלכת השיתוף בנכסים חיצוניים יכולה בנסיבות מסויימות לחול גם על נכסים חיצוניים.  (הלכת בריל ע"א 4181/99).

חוק יחסי ממון בין בני זוג התשל"ג 1973

לגבי בני זוג שנשאו אחרי ה-1.1.74 -חוק יחסי ממון מורה בסעיף 5 (א) (1) שבו כי נכסים שהיו לבני הזוג ערב הנישואין או שקיבלו במתנה או בירושה בתקופת הנישואין לא יאוזנו ביניהם.

   חזור למעלה  חזור למעלה  

| More


חדשות עולם המשפטחדשות משרד
עו"ד ליאן קהתצוואות\השפעה בלתי הוגנת
מהי השפעה בלתי הוגנת? באילו נסיבות ביהמ"ש יקבע כי היורש הפוטנציאלי אינו כשיר לרשת את המנוח? עו"ד ליאן קהת מנתחת את הנושא ומציגה את מבחני הפסיקה.
קרא עוד
כשירות מצווה לערוך צוואה
אחד התנאים שקובע חוק הירושה לצורך בדיקת כשירותה של צוואה הינו "כשירותו של המצווה". צוואה תיפסל אם יוכח שבעת שנעשתה, המצווה לא ידע להבחין בטיבה של הצוואה.

קרא עוד
ביטול צוואה\מעורבות היורש
סעיף 35 לחוק הירושה קובע: "הוראת צוואה, פרט לצוואה בעל פה, המזכה את מי שערך אותה או היה עד לעשייתה או לקח באופן אחר חלק בעריכתה, והוראת צוואה המזכה את בן זוגו של אחד מאלה בטלה". קרא עוד
עמוד הבית  |  קישורים  |  חדשות  |  הוסף למועדפים  |  צור קשר  |  מפת האתר

כל הזכויות שמורות למשרד עורכת דין ליאן קהת טל: 03-6126367

פותח ע"י Guru4rent בניית אתרים